Wizyty komercyjne

Wizyty komercyjne

Z usług naszej przychodni można także skorzystać na warunkach komercyjnych.

Przyjęcia odbywają się poza systemem NFZ, nie jest wymagane ubezpieczenie zdrowotne ani deklaracja POZ.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji!

Terminy
Soboty, 8:00-09:30, po umówieniu terminu na ZnanyLekarz.pl

Czas trwania: 30 min

Cena:
1500 zł jedna ręka
2400 zł obie ręce

Przeciwwskazania: m.in. leczenie przeciwkrzepliwe (acenokumarol, Warfin, Eliquis, Pradaxa, Xarelto – odstawić 48 godzin przed zabiegiem), uczulenie na lidokainę, zmiany skórne okolicy nadgarstka.

Tobiasz Szajerka – ZnanyLekarz.pl

Zespół cieśni kanału nadgarstka stanowi istotne źródło cierpienia, zakłócając sen i codzienną pracę u ok. 4% dorosłych. Nieleczona choroba z biegiem czasu doprowadza do uszkodzenia nerwu pośrodkowego, objawiającego się znacznie osłabionym czuciem w kciuku, palcu wskazującym i środkowym oraz zanikiem mięśni ręki, które mogą okazać się nieodwracalne. Skutkiem braku odpowiedniego postępowania jest upośledzenie sprawności ręki, dotkliwe przy wykonywaniu codziennych czynności, jak również stanowiące przyczynę niezdolności do pracy. Wczesne rozpoznanie tej choroby pozwala u części chorych na uzyskanie zadowalającego efektu po zastosowaniu terapii zachowawczej, polegającej na ortezowaniu ręki, suplementacji witamin z grupy B oraz wykonywaniu samodzielnych ćwiczeń, jednak większość pacjentów wymagać będzie leczenia inwazyjnego. W ostatnich latach opracowano alternatywę dla operacji, pozwalającą bez nacinania skóry przywrócić prawidłowe ukrwienie nerwu, jednocześnie unikając niekorzystnych następstw leczenia klasycznego (przedłużony ból w bliźnie, osłabienie siły chwytu i nieprawidłowe bliznowacenie).

Hydrodekompresja (zwana również hydrodysekcją) nerwu pośrodkowego to ambulatoryjny zabieg sonochirurgiczny wykonywany pod kontrolą nowoczesnego aparatu USG, polegający na rozluźnieniu struktury troczka zginaczy i uwolnieniu nerwu z nieprawidłowych zrostów z otaczającymi go tkankami – tylko przez nakłucie skóry. Pozwala choremu na pozbycie się przykrych dolegliwości już w ciągu 24 godzin bez bólu i ograniczeń związanych z leczeniem operacyjnym. Po hydrodekompresji ręka wymaga do 5 dni odpoczynku od wysilonej pracy ręcznej, nie ma potrzeby stosowania opatrunków, a do codziennej aktywności można wrócić już na drugi dzień. U większości chorych wyniki leczenia są bardzo dobre i trwałe, zwłaszcza w niezaawansowanych stadiach choroby.
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania (nie ma potrzeby bycia na czczo ani wykonywania badań laboratoryjnych) i wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, w bezpiecznym znieczuleniu miejscowym (podobnie do zabiegów stomatologicznych). Bezpośrednio po hydrodekompresji pacjent może opuścić poradnię, a od pierwszego dnia po zabiegu może wykonywać ręką lekkie czynności.
Dodatkowym atutem tej metody jest możliwość przeprowadzenia zabiegu na obu rękach jednocześnie, uwalniając chorego w pełni od dolegliwości.

Poradnia medycyny rodzinnej

Medycyna rodzinna to specjalizacja, która koncentruje się na całościowej opiece pozaszpitalnej nad pacjentem w każdym wieku. Lekarz rodzinny zajmuje się działaniami profilaktycznymi (badania dzieci zdrowych, szczepienia, profilaktyka nowotworów), jak i zapobieganiem i leczeniem chorób. Do lekarza rodzinnego można zgłosić się z ostrą infekcją, ale też z chorobami przewlekłymi, takimi jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2, niedoczynność tarczycy, otyłość, astma i wiele innych chorób, które nie wymagają leczenia szpitalnego.

W systemie publicznej ochrony zdrowia lekarze rodzinni zwykle pracują na stanowisku lekarza POZ, czyli Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Pacjent wybiera swojego lekarza w deklaracji wyboru i od momentu jej przyjęcia przez przychodnie może korzystać z usług.

W przypadku przyjęć komercyjnych nie ma potrzeby składania deklaracji, z porady może skorzystać każdy pacjent. Lekarz rodzinny ma kompetencje do przyjmowania zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Podczas sezonu infekcyjnego zachęcamy do korzystania z szybkich testów pozwalających na ustalenie przyczyny choroby.

Terminy

Obecnie brak terminów. Przyjęcia w dni wolne uruchomimy w sezonie infekcyjnym.

Numer telefonu: 782-373-654 (czynny w podanych terminach)

Cennik
– Porada lekarska w dzień roboczy – 200 zł
– Porada lekarska w dzień wolny – 250 zł

– Szybkie testy:

  • combo 3w1 (grypa A i B + SARS-CoV-2 + RSV), 30 zł
  • Strep-test (wymaz w kierunku anginy paciorkowcowej), 40 zł
  • szybki test CRP (badanie z nakłucia palca), 40 zł